Onsdagsgolf – hver uge frem til sidst i september.

Der er 9-hullers klubgolf hver onsdag frem til den 23. september.

Den 23. september mødes vi kl. 16.30 og spiller, så vi er færdige før kl. 19. Der er årspræmier og fælles spisning efter spillet.
Følgende er pt. tilmeldt spisning:
Ejvind, Søren, Louis, Lone, Rolf, Svend Erik, Grethe, Jørn Ole, Laila, Kaj, Helle, Bendi, Kell, Prik, Allan, Birthe, Olra, Britta.

Månedsstilling – September

Se også:    Vagtskema  –  Månedspoint  –  Årspoint  –  5 bedste runder

NavnRækkehcp.02-sep09-sep16-sep23-sepmåneds
Jørn Ole RiisA21,4203,0192,5120,5171,57,5
Allan JuhlA11,6171,5130,5130,5182,04,5
Bendi HansenA20,6161,0192,5130,5140,54,5
Kell HansenA21,7150,5140,5161,0130,52,5
Birthe SkovA15,0140,500,0161,0150,52,0
Svend Erik HansenA20,4150,500,000,0161,01,5
Kaj VilladsenB23,7182,0130,5223,0213,08,5
Orla JacobsenB23,0171,500,0192,5140,54,5
Helle VilladsenB36,500,0203,0130,5120,54,0
Lone F. PedersenB23,5161,0161,0161,0120,53,5
Jens Kristian MadsenB25,700,0161,0171,500,02,5
Rolf LaugesenB28,180,5161,0140,5120,52,5
Louis SonneB28,200,0182,000,0130,52,5
Ejvind NørregaardB29,9171,5130,500,0100,52,5
Søren PragB35,370,590,5161,0150,52,5
Laila RiisB23,600,000,0171,5120,52,0
Grethe ArvidsenB27,800,080,500,0140,51,0
Lene Prik HansenB28,200,000,0140,5140,51,0
Thomas NymarkB23,940,500,000,000,00,5